Akademia Kult

16-vjetori i Çmimeve KULT! Ja kush janë fituesit

Image

Fituesit e Çmimeve KULT 2020

1. KËNGA E VITIT:
Marsela Çibukaj – "Thërrime Dashurie"

2. INTERPRETUESI LIRIK I VITIT:
Ivana Hoxha – Azucena tek opera “Trovatore”

3. BALERINI/A I/E VITIT:
Lori Bala dhe Rovena Shqevi – Baleti “Annunciation” nga Angjelin Preljocaj

4. INSTRUMENTISTI I VITIT:
Klajdi Sahatçi – Violinë, Mendelson & Brams, Koncert me Orkestrën Simfonike të RTSH

5. AKTORJA E VITIT:
Ema Andrea – Ljubov Andrejevna tek “Kopshti i Qershive”

6. AKTORI I VITIT:
Indrit Çobani – Belize’ tek “Engjëjt e Amerikës”

7. REGJIA E VITIT:
Arben Kumbaro – “Engjëjt e Amerikës”

8. LIBRI ARTISTIK I VITIT:
Tom Kuka – Me Romanin “Ora e Ligë”

9. LIBRI STUDIMOR I VITIT:
Artan Fuga – “Shoqëria Piramidale”

10. PËRKTHIMI I VITIT:
Mira Meksi – “100 Vjet Vetmi” të Miguel Garcia Markez

11. ARTISTI PAMOR I VITIT:
Gazmend Leka – Pikturë, Ekspozita “Dhoma e Hapave të Humbur”

Image
  • Partnerët Tanë

    1. CREDINS 2. Celesi Media Group 3. IMEDIA 4. Karta Extra 5. Profesionisti 6. InfoKult